Cestovná horúčka a tranzové stavy

Často ma môžete počuť hovoriť, že všetci vlastne plávame v mori hypnózy. V tomto videu asi pochopíte, ako to myslím.

Ak by sme na Vianoce necestovali, asi by som si na tento môj husársky kúsok ani nespomenul.

Odvtedy som vymyslel rôzne cvičenia, ktoré mi pomáhajú pri vytváraní čistých tranzových stavov (pri ktorých nestrácam veci). Inšpirujte sa nimi a dajte vedieť, ako vám fungujú.

Trénovanie čistých tranzových stavov

Tieto cvičenia využívam (stále nie tak často, ako by som chcel) a pomáhajú mi uzemniť sa a všímať si, čo sa to vlastne okolo mňa deje. Keď ich budete praktizovať, všimnete si, že vaša myseľ nebude mať tendenciu ponoriť sa do toxických tranzových stavov.

  • Aspoň 3 krát do dňa sa zastavte a spýtajte sa otázku: "Kde som a čo sa to deje?" Snažte sa odpovedať detailne a realisticky.
  • Nastavte si pripomienku na mobile, ktorá vám má pripomenúť váš želaný stav. Môže to byť napr.: "Dýchaj zhlboka, rozprávaj pomalšie, počúvaj a potom hovor"
  • Stiahnite si aplikáciu napr. ako Medigong a pri nejakej činnosti si ju spustite. Každých 5 minút zaznie gong a vtedy sa sústreďte len na zvuk gongu, ktorý počujete. Keď gong pominie, venujte sa zase svojej práci. 30 minút je celkom dobré cvičenie na začiatok.

O autorovi

Martin Lajprík je medzinárodne certifikovaný hypnoterapeut a pomocou hypnózy ukazuje ľuďom, ako jednoducho meniť svoje myslenie. Sledujte jeho pravidelné vlogy na youtube a ak máte záujem o terapiu, kontaktujte ho správou >

>