Júnové novinky na tranzformácii

Vitajte na novej tranzformácii, ktorá zmenila svoj vzhľad! Nová stránka sa môže pochváliť zmenou dizajnu a funkcionalitami, ktoré vám spríjemnia pobyt u nás.

Pri každom článku máte tlačidlá na zdieľanie hneď po ruke tak, aby ste mohli zdieľať to, čo vás skutočne osloví. Informovanie o novinkách a špeciálnych produktoch bude rýchlejšie tak, ako celá stránka.

More...

Zmeny však nie sú len estetické, preto sa hlavne užívatelia, ktorí sú v mojom mailing liste majú na čo tešiť.

Na pláne je nová členská zóna a špeciálny obsah pre zaregistrovaných užívateľov. Verím, že vízia, ktorou chcem ukazovať ľuďom, ako meniť svoj život pomocou hypnózy bude tak naplnená zase o niečo viac.

Nové členstvo v National Guild of Hypnotist​

​National Guild of Hypnotists je najstaršia a najväčšia organizácia združujúca hypnoterapeutov na svete a od júna som jej členom.

Táto organizácia mi udelila titul Certified Hypnotherapist of National Guild of Hypnotists. Môžete si preto všimnúť, že za mojim menom pribudli dve písmená CH, ktoré znamenajú - Cerified Hypnotherapist.

Prečo som sa rozhodol pre členstvo?

Okrem toho, že je táto organizácia najväčšia a najstaršia na svete, patrí jej aj mnoho iných prvenstiev. Práve National Guild of Hypnotists bola prvou organizáciou na svete, ktorá vyžadovala pokračujúce vzdelanie ako podmienku členstva.

V mojej práci vyznávam filozofiu neustáleho zlepšovania a preto viem, že mi aj táto organizácia poskytne informácie a priestor na rozvoj mojich zručností na špičkovej úrovni.​

Tejto organizácii patrí taktiež prvý oficiálny magazín o hypnóze - Journal of  Hypnotism a svojou činnosťou zlepšuje úroveň hypnózy celosvetovo.

Prečo je to dôležité?​

Pýtate sa, prečo som členom dvoch svetových organizácií pre hypnoterapeutov? Jedným dôvodom je, že som oprávnený vykonávať hypnózu na Európskom aj Americkom kontinente, čo sa v dnešnej online dobe oplatí.

Druhým dôvodom je, že chcem mať prístup k tým najnovším a najčerstvejším informáciám z oblasti hypnózy, ktoré mi pomôžu robiť moju prácu ešte lepšie, rýchlejšie a efektívnejšie.

​Vy môžete mať istotu, že ste u mňa v dobrých rukách, pretože členstvo v týchto organizáciách (General Hypnotherapy Register a National Guild of Hypnotists) je podmienené príslušným vzdelaním a zaväzuje ma k dodržiavaniu prísneho etického kódexu.

Ak rozmýšľate, že by ste skúsili hypnózu, nemusíte sa rozhodnúť pre mňa. Rozhodnite sa ale prosím pre profesionála, ktorý sa môže preukázať platnými certifikátmi nezávislých organizácií.

Čo to znamená?​

Znamená to, že certifikát o absolvovaní kurzu hypnózy nie je dostatočný. Získať certifikát od spoločnosti, ktorá zabezpečuje tréning hypnózy je formálnou záležitosťou a tento kus papiera nemusí maž žiadnu hodnotu, ak:

Nie je príslušná škola akreditovaná nezávislou organizáciou, ktorá posudzuje kvalitu.

​Nezávislé organizácie sú práve GHR, alebo NGH. Hypnóza je seriózna disciplína a preto neriskujte a nechoďte na hypnózu k ľuďom, ktorí nevedia čo robia. Hovorím z vlastných skúseností a verte mi, že naprávať to, čo niekto pokazil nie je vždy jednoduché.

V prípade, že hypnóza je pre vás príliš rýchla a využili by ste radšej služby koučingu, rozhliadnite sa po členoch organizácie ICF.

Na poli NLP je kvalita jednotlivých asociácií viac než rozporuplná, no najserióznejšie na mňa pôsobí ANLP (The Association for NLP), alebo NLP University Roberta Diltsa.

Nech už na svojom rozvoji pracujete akýmkoľvek spôsobom, verím, že tranzformácia bude pre vás hodnotným zdrojom informácií, ktoré vás skutočne posúvajú ďalej.​

O autorovi

Martin Lajprík je medzinárodne certifikovaný hypnoterapeut a pomocou hypnózy ukazuje ľuďom, ako jednoducho meniť svoje myslenie. Sledujte jeho pravidelné vlogy na youtube a ak máte záujem o terapiu, kontaktujte ho správou >

>