Pomáha hypnóza pri chudnutí?

Zavrite oči a predstavte si, ako neodolateľné chute na maškrty jednoducho miznú. Predstavte si deň, počas ktorého jete len to, čo je pre vás zdravé. Predstavte si, ako sa čísla na váhe znižujú bez toho, aby ste drasticky menili svoj životný štýl a vy sa cítite vo svojom tele skrátka skvele..!

Čo na to hovoríte? Páči sa vám táto predstava? Ak chcete aby sa stala skutočnosťou, zaraďte do svojho jedálnička hypnózu. Práve chudnutie hypnózou sľubuje na prvý pohľad neuveriteľné výsledky. Môžeme ale hypnóze veriť? Je hypnóza skutočne efektívna pri redukcii hmotnosti, alebo je to len spôsob ako vytiahnuť z ľudí peniaze?

Chudnutie Hypnózou Funguje

Všetci vieme, že ak chceme schudnúť, potrebujeme sa viac hýbať a menej jesť. Vyzerá to jednoducho, no napriek tomu sa len málokto z nás môže pochváliť postavou super atléta s ideálnymi mierami. Dôvodom vašich prebytočných kíl môže byť práve nadmerný náklad, ktorý si veziete vo svojom podvedomí. Ak je totiž vaše podvedomie zaťažené emocionálnym nákladom, vaše snahy o chudnutie budú zbytočné. Chudnutie hypnózou vás tejto nadváhy v podvedomí dokáže zbaviť a vy si konečne začnete užívať svoju vysnenú postavu. Je ale chudnutie hypnózou naozaj spoľahlivá metóda redukcie hmotnosti?

Odpoveď znie: Áno, je .. a budete prekvapení, keď sa pozrieme na oficiálne čísla výskumov a štúdií v oblasti hypnózy a chudnutia. Meta-analýzy, v ktorých sa porovnávalo množstvo výskumov o chudnutí dokazujú, že úspešnosť krátkodobého chudnutia s hypnózou je o 200% vyššia ako pri chudnutí bez hypnózy. Ak sa ale pozrieme na dlhodobú redukciu hmotnosti, náskok hypnózy oproti iným metódam sa zvýši až na neuveriteľných 250%! Zdá sa to neuveriteľné, no chudnutie hypnózou je extrémne efektívne aj pri dlhodobej redukcii hmotnosti.

Pýtate sa, ako je to možné? Odpoveď je jednoduchá:

Vaša postava je odrazom vášho myslenia.

A myslieť tým správnym spôsobom nemusí byť vždy samozrejmosť. Všetci sme obklopení negativitou, ktorá sa na nás valí skoro zo všetkých strán. Je jednoduché spadnúť do negatívneho myslenia, začať frflať a podkopávať svoje sebavedomie. Ľudia si často hovoria, že nedokážu schudnúť, že na nich diéty nefungujú, a že tie zhodené kilá aj tak priberú naspäť. A majú pravdu! Pretože to, na čo často myslíte sa odzrkadľuje aj vo vašom živote. Negatívne emócie vedú k tomu, že ľudia začnú jesť z nesprávnych dôvodov. Jedia, aby zahnali smútok, nudu, samotu, alebo hnev – a potom začnú mať pocity viny, ktoré celú situáciu ešte zhoršujú.

Našťastie hypnóza vás vie vyslobodiť z tohto mentálneho väzenia a zastaviť tak bludný kruh emocionálneho jedenia. V momente, keď viete zmeniť to, ako o jedle rozmýšľate, dokážete zmeniť aj to, ako jete. Chudnutie hypnózou teda nie je len o redukcii hmotnosti. Chudnutie hypnózou je o vytvorení nového vzťahu k jedlu a k vášmu telu. Nestačí len strážiť si kalórie a myslieť na tréning tela. Ak chcete naozaj postavu, po ktorej túžite, začnite trénovať aj svoju myseľ! Vďaka hypnóze získavate možnosť voľby, ktorá je práve vo vašej mysli. Môžete si predsa vybrať, či tú čokoládu zjete, alebo odoláte pokušeniu a dáte si napríklad šalát.

Schudnite Bez Yoyo Efektu

Ak sa vám už podarilo schudnúť, viete, že ešte nemáte celkom vyhraté. Dôležitejšie, ako schudnúť je nepribrať a je pravda, že kilá sa zvyknú často prikradnúť späť. Vy sa ocitáte znova na začiatku, navyše oslabení neúspechom. Nie je teda prekvapením, že veľkým strašiakom každej diéty je práve tzv. jojo efekt.

Čo ak to všetko priberiem naspäť?

Je legitímna otázka a treba si ju položiť aj keď zvažujete zaradenie hypnózy do boja s nadváhou. Hypnóza totiž nie je len metódou, vďaka ktorej schudnete. Chudnutie hypnózou je metóda, vďaka ktorej si svoju hmotnosť udržíte dlhodobo a nebudete sa musieť báť priberania v budúcnosti.

Tento efekt potvrdzuje ďalší známy výskum, ktorý ponúka prekvapivé zistenia. Vo výskume Irvinga Kirscha boli ľudia rozdelení do dvoch skupín, pričom jednej skupine sa upravili stravovacie a pohybové návyky bez toho, aby absolvovali hypnózu. Druhej skupine boli upravené návyky rovnakým spôsobom a navyše bolo chudnutie podporené sedeniami hypnózy. Po 9-ich týždňoch nebolo prekvapením, že obe skupiny zredukovali svoju hmotnosť.

Šokujúce boli ale merania, ktoré prebehli až po dvoch rokoch od ukončenia výskumu. Ľudia, ktorí nepodstúpili hypnózu už ďalej nedokázali zredukovať svoju hmotnosť a vo väčšine prípadov ju pribrali naspäť. Na rozdiel od nich, skupina, ktorá podstúpila hypnózu, chudla aj po 2 rokoch od sedenia a väčšina z nich dosiahla svoje dlhodobé ciele spojené s vytúženou postavou! Je teda zrejmé, že hypnóza je overenou metódou, ktorá zabraňuje jojo efektu a vysvetlenie tohto efektu je jednoduché.

Nejde Len o Kilogramy

Schudnúť môžete mnohými spôsobmi. Môžete si kúpiť permanentku do fitka a začať makať s osobným trénerom. Môžete nabehnúť na novú modernú diétu a zhodiť kilá za pár mesiacov. Môžete ísť na operáciu a skoncovať s prebytočnými kilami nadobro. Žiadna metóda vám však nezaručí to, o čo usilujete najviac. Pretože ak chcete schudnúť, máte na to určite dobrý dôvod. A pravdepodobne sa spája s tým ako sa chcete cítiť vo svojom tele a kým sa chcete stať. V skutočnosti ide o zmenu vnímania svojej osobnosti a zlepšenie celkového životného štýlu. A na to aby ste boli so sebou naozaj spokojní, musíte začať vo svojej hlave.

Predpokladám, že si neuvedomujete, že aj na svoje prejedanie máte dobrý dôvod. Z nejakého dôvodu sa priberáte, ste leniví, alebo jete nezdravo. Vaše podvedomie má na to všetko svoj dobrý dôvod, preto na to nezabudnite. Ak budete svoju myseľ opomínať a schudne len vaše telo, dlho vám to nevydrží. Ak sa trápite diétou, no vo vašej mysli je naprogramovaná postava obézneho človeka, skôr či neskôr sa ku nej vrátite.

Chudnutie hypnózouPráve z tohto dôvodu kladiem v programe chudnutie hypnózou dôraz na zmenu myslenia. Mojim cieľom nie je len redukcia hmotnosti. Mojim cieľom je vytvoriť také nastavenie mysle, ktoré umožní žiť šťastnejší a plnohodnotný život, ktorý povedie k trvalému zdraviu a zdravej hmotnosti. S programom chudnutie hypnózou môžete jednoducho a efektívne chudnúť v mysli, tak ako aj navonok takže ak chcete vedieť ako využiť hypnózu v ceste za ideálnou postavou,  prečítajte si viac informácií o programe Chudnutie Hypnózou.

O autorovi

Martin Lajprík je medzinárodne certifikovaný hypnoterapeut a pomocou hypnózy ukazuje ľuďom, ako jednoducho meniť svoje myslenie. Sledujte jeho pravidelné vlogy na youtube a ak máte záujem o terapiu, kontaktujte ho správou >

 • LULA píše:

  ahoj
  moja reakcia na chudnutie hypnozou: len som si to citala a uz som bola hladna ale taka velmi hladna. A pustila som si nahravku citit sa dobre… a hned som si musela zobrat nieco na zjedenie a to sladkost…
  ak pocujem slovo chudnutie a dieta tak moje telo reaguje ze som hladna ..
  Ja viem ze potrebujem schudnut .. pre mna to je STRES ze nemam tolko kg kolko potrebujem.
  Neprecitala som si este to vsetko co si napisal . Mozno tu bude nieco aj pre mna.
  Dakujem

  • Martin píše:

   Ahoj Lula, tak to som zvedavý, čo v tebe vyvoláva pocity, že si plná? Okrem jedla samozrejme, keďže aj chuť dokáže prísť čítaním článku, zamysli sa, ako môže prísť pocit, že nemáš chuť? .. Len som zvedavý, či si sa nad tým niekedy zamyslela?

 • >